Çeliğin ağaca göre daha yüksek dayanımlı olması ve çeşitli mekanizmalara (mafsal, iç-içe kayabilen teleskopik biçimler v.b…) uygun şekillendirilebilmesi ve bu mekanizmaların ağır yükler altında bozulmadan kullanılabilmesi maden ocakları, metro ve tünel inşaatları gibi yer altında makinalar ile çalışmalar yürütülecek projelerde tahkimi daha güvenilir bir hale getirmektedir.

maden ocakları, metro ve tünel inşaatları gibi projelerde gerekli uzunluk ve büyüklükte çalışma alanının gereklerine göre teknik ekip tarafından tasarlanan çelik tahkimat sitemi şantiye koşullarında dayanım saplayacak şekilde imal edilir ve montajı yerinde gerçekleştirilir.

Hem güvenlik hem de verimlilik sağlayarak maliyetlerin düşürülmesi açısından çelik tahkimat sistemleri kullanılan diğer metotlara göre daha avantajlıdır. Ortalama kayıp ayda |%1 olmakla, ortalama ömürleri 50 ay yani dört yıldan çok olmaktadır.

İlk tesis masrafları ağaç tahkimat sitemine göre yüksek olmasına karşın, en çok iki haftada, ağaç direklere göre bedellerini ödemektedir. Geri kalan aylarda büyük çapta tasarruf sağlamaktadır.

Çelik tahkimat sayesinde, ayakta pratik göçük önlenmekte ve işçilerin emniyeti büyük nisbette artmaktadır.

Şantiyenin ilerlemesine bağlı olarak çelik tahkimat sistemi sökülerek ihtiyaç duyulan noktalara tekrar montaj yapılabilmektedir. Kolaylıkla sökülüp takılmaları sayesinde ayak tahkiminde hem işçilikten ve hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.

ÜRÜN SİPARİŞ FORMU

Hızlı sipariş için tıklayın: satis@bayrakcimetal.com.tr