Bayrakcı Metal – Çelik Konstrüksiyon – Çelik Çatı – Trapez Sac

Çelik Çatı

“Projeye özel” çelik çatı tasarımı, proje çizimi, imalat ve montajı alanında ISO kalitesiyle çözüm ortaklığı sunuyoruz.

Çelik Çatı Sistemleri Nedir?

Çelik çatı, iş yerleri, binalar, hangarlar, spor tesisleri, depolar gibi inşaatın olduğu her türlü yapıda kullanılabilecek çelikten üretilmiş oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü çatı çeşididir. Çelik konstrüksiyon çatı uygulamaları, yüksek dirençli yapılar olup, betonarme çatı sistemlerinin en güçlü alternatifidir.

Çelik Çatı Yapımı Nasıl Olur?

Çelik çatı sistemleri, üretim ve montaja dayalı sistemlerdir. Çelik çatı imalatı ve uygulanması zemin ve mekân gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla yapılabilir. Yapı elemanlarının öz yükleri olan kalıcı veya sabit yüklere uyguladığı ek ağırlık, diğer çatı sistemlerine oranla daha azdır. Özellikle büyük yapılarda tercih edilen çelik çatı sistemleri, yapının özelliğine göre tasarlanmaktadır. Çeliğin soğuk olarak işlenmesi ile elde edilir. Kurulumu kolaydır, imalat süresi kısadır.

Çelik Çatı Modelleri

İmara uygun projelere özel çelik çatı modelleri uygulanabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken projenin uygunluğu çelik çatı modelinin sadece estetik değil güvenlik ve kullanım açısından da en doğru çözümü sunuyor olmasıdır. 

Çelik Çatı Yapımının Yararları

Çelik çatı uygulaması yapılmış yapılarda; su sızdırmayan, ısıya dayanıklı, yanma, parlama ve paslanma yapmayan, dayanıklı ve kalıcı sistemler olduğundan dolayı yangın, deprem, sel, fırtına gibi olası doğal afetlerden etkilenme oranı düşüktür. Bu sayede, sistemdeki koruyucu malzemeler hem binanın bütünlüğünü koruyarak çatı kalitesini yükseltir, hem de doğal afetlerde can kayıplarını dolaylı olarak önlemeye etki sağlar. Her türlü hava koşulunda güvenle kullanılabilir.

Günümüzde güvenliği, kaliteliği ve kullanım rahatlığı bakımından çelik konstrüksiyon çatı sistemleri uygulaması artarken, ahşap çatıların ve kiremitlerin yapımı oldukça azalmıştır.  Aynı zamanda ekonomik yönden ahşap ve kiremit çatı malzemelerine göre çok daha uygun maliyetle uygulanabilir.

Çelik Çatı Kullanım Alanları

 • Fabrikalar, 
 • Alışveriş merkezleri, 
 • Sosyal tesisler, 
 • Halı Sahalar
 • Müstakil konut yapıları, 
 • Askeri depolar,
 • Ağır çelik endüstriyel yapılar, 
 • Atölyeler,
 • Hangarlar ve depolar
 • Hayvan barınakları,
 • Spor tesisleri gibi çok çeşitli yapılarda kullanılabilir.

Bayrakcı Metal Tasarımı Çelik Çatı Sistemlerinin Özellikleri

Bayrakcı Metal, çelik çatı sistemlerinde geniş opsiyon sunmaktadır. Projenin yapı yetkilisi veya tasarımcıların tasarladığı çatı sistemlerini uygulayabilmekteyiz. İsteğe bağlı olarak   hazırladığımız kendi proje ve tasarımlarımızı da kurabiliriz. Ürettiğimiz çatı sistemleri kolaylıkla uygulanabilir. Gerek görülürse farklı çatı uygulamaları da, diğer tasarımlar veya sistemler bozulmadan projeye uyarlanabilir.

 • Çelik çatı sistemlerinde taşıyıcı konstrüksiyon imalatı ve montajı yapılabilmektedir.
 • Sandviç panel, kenetli metal gibi çatı kaplaması da sisteme dahildir.
 • Çatıda biriken suların tahliyesi için drenaj sistemleri de bulunmaktadır.
 • Çelik çatı sistemlerinde projeye özel imalat ve tasarım yapılmaktadır.
 • Zaman ve mekândan bağımsız üretim, sertifikalı kaliteli malzeme garantisi verilmektedir.
 • Tüm çatı sistemi için anahtar teslim uygulaması yapılmaktadır.

Bayrakcı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde çelik çatı ve çatı donanımları çözümleri sunar. Fabrikanız, iş yeriniz veya herhangi bir yapı için çelik çatı taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, kurulumunu gerçekleştirir. Uluslararası standartlara uygun tasarımlarla hizmet veren firmamız, çelik çatı sistemleri ve donanımları üretimi ve tasarımında öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Kalite ve güvenden ödün vermeyen firmamız, size özel çelik çatı tasarımlarını bütçenize uygun seçenekler şekilde önermektedir. Çelik çatı kullanımın yanında çelik baca sistemleri de çok yaygın kullanılmaktadır. Bu konuda da hizmet sunmaktayız. Özel tasarım talepleri ve istediğiniz özelliklerde çelik çatı sistemleri avantajlarından faydalanmak için  talep@bayrakcimetal.com.tr'den veya “İletişim” bölümünden bize ulaşıp ihtiyaçlarınızı iletmeniz yeterli. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafına hizmet vermekteyiz.

Bayrakcı İnşaat Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Metal İş Sanayi Sitesi 12A Blok No:38-40 İkitelli
Başakşehir / İstanbul
Web Tasarım ve SEO
Talep Formu