Bayrakcı Metal – Çelik Konstrüksiyon – Çelik Çatı – Trapez Sac

Asansör Çelikleri

“Projeye özel” asansör çelikleri tasarımı, proje çizimi, imalat ve montajı alanında ISO kalitesiyle çözüm ortaklığı sunuyoruz.

Asansör Çelikleri Nedir?

Asansör çelikleri; asansör kuyusu içinde rayların, kapıların ve kabinlerin montajının yapılabilmesi için gerekli sistemlerdir. Asansör çelikleri, asansör kuyuları boyunca kurulur. Asansör kuyusu olmadığı durumlarda da kutu profiller şeklinde uygulanabilir. Asansör çelikleri projeye göre tasarlanmalıdır. Asansörler için tasarlanan çelik konstrüksiyonlar, birbirine eklenerek, kaynaksız olarak kuyu haline getirilebilir. Bu sistemle meydana getirilen kuyunun içinde asansör montajı gerçekleştirilir.

Asansör Çelikleri ve Uygulamaları Nedir?

Yüksek noktalara insan ve yük taşımak için tasarlanan asansörlerde güvenlik öncelikli bir konudur. Dik olarak yük veya insan taşıyan asansörlerin inip çıkması için platformlar ve kabinler tasarlanır. Karakteristik olarak bir makine düzeni olan asansör sistemlerinin çevresine kurulan çelik konstrüksiyon donanımlar, sistemin kontrolü, bakımı ve onarımı için önemli işlevler görür.

Asansör çelikleri, kullanılacak asansör sistemi ve asansör kuyusuna göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Bu çelik konstrüksiyon sistemlerinin kullanılabilmesi için asansör kuyularına ihtiyaç duyulur. Asansör çelikleri, asansör kuyusu olmayan binalar için de çözümler sunabilen özelliktedir. Yapılardaki ilgili kişilerin onayının ardından binaların dışına ulusal ve uluslararası standartlara göre çelik konstrüksiyon asansör kuyusu tasarlanabilir.
İmar mevzuatlarına uygun olarak tasarlanan bu sistemler, güvenli ve uzun ömürlüdür. Yapının durumuna göre kaynaklı veya kaynaksız çelik konstrüksiyon asansör sistemi tasarlanabilmektedir.

Asansör Çelikleri Sistemleri İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Çelik konstrüksiyon asansör sistemleri üretecek ve kuracak firmanın bu alanda uzman olması gerekmektedir.
  • Bu sistemin imalat ve kurulumunda çalışan personel, sertifikalı olmalıdır.
  • Asansör çelikleri sistemleri kurulan yapılarda muhtemel maliyetlerin önüne geçmek için alanında deneyimli kadrolarla çalışmak önemlidir.
  • Çelik konstrüksiyonun ilgili imar ve yangın yönetmeliklerine göre planlanması, tasarlanması ve kurulması öncelikli konulardır.
  • Asansör çelikleri üretim ve montajını yapan ekip, bu sistemin insanların can güvenliği için kurulduğunun bilincinde olmalıdır.
  • Asansör sistemlerinde kullanılan “seperatör sacı”, asansör kuyusundaki ağırlık karkasına takılır. Asansör bakımlarında personelin güvenliği için tasarlanmış bir donanımdır. Kabinlerin ebatlarına göre ölçüleri değişebilmektedir.

Bayrakcı Metal Tasarımı Asansör Çelikleri

Bayrakcı Metal, asansör çelikleri sistemleri için uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Her tür asansör alanına kurulabilen çelik konstrüksiyon asansör çelikleri üreten firmamız, uygulama sahasında gerekli keşif, tasarım, projelendirme, imalat ve montaj işlerini de yapmaktadır.

Asansör Çelikleri Uygulama Alanları 

  • Çelik konstrüksiyon taşıyıcı karkas sistemleri keşif, projelendirme, imalat ve montajı yapılmaktadır.
  • Her tür asansör projesine uygun olarak asansör çelikleri konstrüksiyon sistemi, üretim ve kurulumu yapılmaktadır.
  • Birden fazla asansör kabini içeren asansör kuyularında kabinlerin arasına “seperatör” imalatı ve montajı uygulanmaktadır.

Firmamız; binalardaki ihtiyaçlara göre asansör çelikleri sistemleri ve donanımlarına yönelik çözümler sunuyor. Asansör kuyusunun olmadığı durumlarda asansör çelik konstrüksiyonu tasarlayarak, gerekli malzemelerin imalat ve montajını yapıyoruz.

Bayrakcı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde projeye özel asansör çelikleri uygulamaları çözümleri sunuyor. Herhangi bir proje için asansör çelikleri taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, uyguluyoruz. Uluslararası standartlara uygun asansör çelikleri donanımları ile hizmet veren firmamız, asansör çelik konstrüksiyon uygulamalarında öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Kalite ve güvenden ödün vermeyen firmamız, sizin için asansör çelik projelerini yerinde keşifle tasarlayarak, projeye özel asansör çeliği uygulamalarını bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile sunuyoruz. Özel tasarım talepleri ve istediğiniz özelliklerde asansör çelik sistemleri avantajlarından faydalanmak için talep@bayrakcimetal.com.tr'den veya “İletişim” bölümünden bize ulaşıp ihtiyaçlarınızı iletmeniz yeterli. Bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, asansör çelik uygulamalarımızı inceleyin, karar verin! 
Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafına hizmet vermekteyiz.

Bayrakcı İnşaat Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Metal İş Sanayi Sitesi 12A Blok No:38-40 İkitelli
Başakşehir / İstanbul
Web Tasarım ve SEO
Talep Formu